Nasza działalność

Warsztaty Dewelopera

Katowice – Wisła

Trzydziestu pięciu członków Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań z prezesem Zarządu Głównego SBDiM Markiem Bolkiem uczestniczyło, w dniach 21-22 października w Warsztatach Dewelopera zorganizowanych w Katowicach i Wiśle.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym, uczestników warsztatów powitali przedstawiciele władz miasta: Mateusz Skowroński – Pełnomocnik Prezydenta Katowic d.s. inwestorów strategicznych, który zaprezentował informacje o inwestycjach mieszkaniowych oraz Piotr Uszok – Pełnomocnika Prezydenta Katowic d.s. inwestycyjnych, były Prezydent Katowic, który opowiedział o Strefie Kultury.

Katowice już dawno przestały być miastem węgla i stali. Dzięki inwestycjom rozpoczętym kilka lat temu stolica Górnego Śląska na naszych oczach staje się czołowym ośrodkiem kultury i turystyki biznesowej w Polsce. W samym centrum miasta, tuż obok znanej wszystkim Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek”, powstała zupełnie nowa dzielnica miasta, nazywana Strefą Kultury. Oprócz „Spodka” tworzą ja trzy potężne inwestycje – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz nowe Muzeum Śląskie.

Po obejrzeniu tych interesujących obiektów, uczestnicy warsztatów pojechali na inwestycję firmy Okam Capital – Dom w Dolinie Trzech Stawów, przy ul. Sikorskiego 45, aby poznać charakter tej inwestycji. Następnie obejrzeli historyczne osiedle Nikiszowiec oraz Osiedle Bażantowo firmy Millenium Inwestycje, gdzie zapoznali się z założeniami projektowymi i realizacją tego wielofunkcyjnego Osiedla.

W drugim dniu warsztatów podczas konferencja Kancelaria Radców Prawnych Kania Stachura Toś przybliżyła uczestnikom planowane zmiany ustawodawcze w użytkowaniu wieczystym, odbyła się również dyskusja na temat najważniejszych problemów na linii deweloper – ZIKiT oraz zagospodarowania przez SBDiM jednego z parków miejskich.


Warsztaty były dobrą okazją do zapoznanie się z wybranymi, nowymi inwestycjami mieszkaniowymi Katowic oraz porównania warunków prowadzenia inwestycji mieszkaniowych na Śląsku i Krakowie.