Nasza działalność

Inne Działania

Pozostałe

Wystawa: Kraków w Londynie. Krakowskie inwestycje mieszkaniowe na lata 2007-2009

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań było organizatorem pierwszej w historii naszej organizacji wystawy zagranicznej, prezentującej ofertę krakowskich firm deweloperskich. Nie przypadkowo na miejsce wystawy wybrano Londyn – stolica Wielkiej Brytanii ma od lat opinię jednej z najszybciej rozwijających się metropolii. W Londynie mieszka i pracuje blisko milion naszych rodaków.

Wystawa „Kraków w Londynie. Krakowskie inwestycje mieszkaniowe na lata 2007-2009”, została zorganizowana w Polskim Ośrodku Społeczno – Kulturalnym w Londynie. Oficjalne otwarcie wystawy (29 wrzesień 2007 r.) zaszczycił zastępca prezydenta Krakowa, Kazimierz Bujakowski jak również władze dzielnicy Hammersmith (Londyn).

W wystawie trwającej od 29 września do 5 października uczestniczyły 22 krakowskie firmy deweloperskie (Acar Developer, Buma Building System, Convector Development, DK-Development, Dom-Bud, Domy Polskie, Fronton, Grupa Bryksy, GTSF, Inter-Bud Developer, Kontrakt Development, Krakoin, Magierowska Biuro Nieruchomości, Parkowe Wzgórze, Pod Fortem, Proins, Proxima Service, SM Grodzka, Spółka Mieszkaniowa Pogórze, Spółka Mieszkaniowa Zadworze, Univers, Verona Building,). Dodatkowo z ofertą kredytów hipotecznych wystąpił: Dom Bank – Oddział Getin Banku oraz PKO Bank Polski, który jest równocześnie sponsorem Wystawy.

Wystawa obejmowała zarówno luksusowe zespoły apartamentów jak i zespoły domów wielo i jednorodzinnych realizowanych w Krakowie i w pobliskich gminach. Wystawę odwiedziło kilkaset osób a wśród zwiedzających przeważali Polacy, ale jednocześnie wzbudziła ona zainteresowania londyńskiej społeczności. Z okazji wystawy został wydany dwujęzyczny katalog inwestycji mieszkaniowych w/w wystawców, który był rozdawany wszystkim odwiedzającym wystawę.

Patronat honorowy nad Wystawą objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, zaś patronami medialnymi zostali: Dziennik Polski, Goniec Polski i Radio RGFM.

Równolegle do Wystawy, w dniach od 29.09 – 5.10.2007 Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań zorganizowało Warsztaty Dewelopera w Londynie.