SBDiM

Warsztaty Dewelopera

W dniach 4-7 października grupa 23 Członków SBDiM wzięła udział w zorganizowanych przez SBDiM Warsztatach Dewelopera w Trójmieście, połączonych z warsztatami przeprowadzonymi w Warszawie przez Firmę Członkowską KONE.

Pierwszego dnia uczestnicy Warsztatów zapoznali się z obiektami Montowni Lofts & Experience i historią tego miejsca oraz z inwestycją Doki Living zlokalizowaną na terenach byłej Stoczni Gdańskiej.

Po południu odbyły się bardzo interesujące spotkania z Głównym Architektem Gdańska, Prof. Piotrem Lorensem, oraz z arch. Jackiem Droszczem, współwłaścicielem Studia Architektonicznego Kwadrat, który zaprezentował grupie najważniejsze projekty Studia, m.in. Muzeum II Wojny Światowej i słynną Granarię. Wieczorną atrakcję stanowiła wizyta w obiekcie Kunszt Wodny, w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej i obejrzenie interaktywnej makiety Gdańska.

Drugiego dnia uczestnicy oglądali inwestycje Sol Marina, Garnizon, Gato, Opacka, podziwiali panoramę Gdańska z tarasu widokowego Olivia Star – najwyższego budynku Polski północnej – oraz odbyli spacer po Marinie w Gdyni.

Kolejnego dnia grupa dotarła do Warszawy, gdzie KONE, Firma Członkowska SBDiM, zaprezentowała zastosowane przez nią rozwiązania w budynkach: Unit, Generation Park, HUB, Skyliner oraz w Centrum Praskim Koneser.