Aktualności

Bardzo smutna wiadomość

Z olbrzymim bólem przekazujemy Państwu wiadomość o śmierci naszego Przyjaciela Jacka Banasia. Zmarł dzisiaj w nocy z 23/24 stycznia 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 65 lat.

Z naszym środowiskiem był – można powiedzieć – związany od zawsze. Jacek był w gronie Członków Założycieli Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań, aktywnym Członkiem Zwyczajnym SBDiM, a także Przewodniczącym Głównej Komisji Rewizyjnej przez trzy ostatnie kadencje.

Zawodowo, jako absolwent Wydziału Budownictwa Wodnego Politechniki Krakowskiej, doskonale spełniał się w branży budowlanej nie tylko w Polsce, ale również w Czechosłowacji i w Niemczech. Od kwietnia 1999 roku nieprzerwanie był związany zawodowo ze spółką Convector Development Sp. z o.o. – najpierw jako Dyrektor Spółki, od 2001 roku jako Wiceprezes Zarządu, a od 2006 roku  jako Wspólnik.

Za swoje zasługi dla budownictwa był uhonorowany licznymi odznaczeniami, m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz odznaczeniem Honoris Gratia. Dziś Jacka już nie ma wśród nas, ale na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako towarzyski, wspaniały i przyjazny wszystkim Człowiek. Każdy dzień przeżywał z niesamowitą, wręcz chłopięcą radością. I takiego Go właśnie zapamiętamy…