2011 r.

15-16 października 2011 r. - 87. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

 

Wakacyjny kwartał przyniósł nieznaczny spadek zarówno sprzedaży, jak i liczby nowych mieszkań wprowadzonych na rynek - wynika z raportu REAS dotyczącego III kwartału 2011 r.


W ofercie firm deweloperskich, jest obecnie 48 tys. mieszkań, co stanowi najwyższą wartość w historii polskiego rynku nieruchomości. W ofercie dominują mieszkania w trakcie realizacji, które stanowią ponad 70 proc. mieszkań oferowanych przez deweloperów. W III kwartale na rynku pojawiło się 9,5 tys. nowych mieszkań. To wynik o 2 proc. niższy niż w poprzednim kwartale - czytamy w raporcie.


Mimo iż w okresie wakacyjnym sprzedaż zwykle maleje, to ze względu na to, że sierpień był ostatnim miesiącem obowiązywania korzystniejszych limitów w ramach programu „Rodzina na swoim”, nastąpiło zwiększenie liczby zawieranych transakcji. W wielu miastach średnie ceny nowo wprowadzonych do sprzedaży i pozostających w ofercie lokali nieco zmalały. Analitycy REAS przewidują jednak, że uchwalona tzw. ustawa deweloperska, w okresie przed wejściem w życie, może wywołać ograniczanie zakupów mieszkań.


W Trójmieście oferta stanowi 137 proc. sprzedaży w ostatnich czterech kwartałach. Dla Poznania współczynnik ten wynosi 181 proc. W Warszawie wskaźnik pozostał po III kwartale na tym samym poziomie co kwartał wcześniej. W pozostałych miastach relacja wielkości oferty do sprzedaży pogorszyła się - wydłużył się czas potrzebny do skomercjalizowania całości oferty.Źródło: KRN.pl,  20.10.2011

Patroni Honorowi


Patroni Medialni


Partnerzy Medialni


Serwis wykorzystuje pliki typu "Cookies". Dowiedz się więcej lub zamknij ten komunikat. Zamknij