20 kwietnia 2018 r.

Jesteś tutaj: plNasza działalnośćKonferencjeArchiwum20 kwietnia 2018 r.

Szanowni Państwo,

Już po raz piąty Zarząd Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji “Nowe wyzwania rynku mieszkaniowego”, która będzie zorganizowana w dniu 20 kwietnia 2018 roku w Hotelu Sheraton w Krakowie, przy ul. Powiśle 7.

Konferencja, jak co roku, będzie doskonałą okazją do spotkania najważniejszych uczestników rynku mieszkaniowego – deweloperów, architektów, inwestorów, analityków i ekspertów tego rynku.

Patronat honorowy nad konferencją objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, a także Prezydent Krakowa i Marszałek Województwa Małopolskiego.

Mamy za sobą rekordowy rok w branży budowlanej i zadajemy sobie pytanie jak długo potrwa ta hossa? Jak dalej będzie rozwijał się rynek? Odpowiedzi na te i inne zagadnienia postaramy się poszukać w poszczególnych panelach dyskusyjnych konferencji:

- Podsumowanie debat SBDiM pt. „Stwórzmy razem dobre miasto”, które były przeprowadzone w ostatnich miesiącach w tematach: urbanistyki, komunikacji i zieleni z przedstawicielami władz Krakowa, organizacji pozarządowych, w tym SBDiM i SARP O. Kraków, a także przedstawicielami ruchów obywatelskich.
- Rynek mieszkaniowy w liczbach, w ramach którego analitycy będą podsumowywać wyniki minionego okresu oraz podejmą próbę prognoz rynku mieszkaniowego na najbliższe lata.
- Jakie zmiany przygotowują ustawodawcy na 2018 rok i jaki wpływ będą one miały na rynek mieszkaniowy. Dynamika zmian ustaw i rozporządzeń związanych z budownictwem jest bardzo duża i niekiedy powoduje wiele utrudnień już na etapie projektowania inwestycji, a następnie ich realizacji. Panel ten będzie służył omówieniu najważniejszych zmian, jakie czekają naszą branżę w tym roku.
- Nowe kierunki inwestycji dla deweloperów. Podczas tego panelu będą m.in. przekazane informacje związane z zapotrzebowaniem na nowe formy budownictwa w Polsce, takie jak budownictwo senioralne, czy akademickie.
Konferencję zakończy wykład profesora Ryszarda Tadeusiewicza z Akademii Górniczo-Hutniczej na temat Miasta przyszłości.
Dla uczestników konferencji przygotowaliśmy również popołudniowo-wieczorny program kulturalny – zwiedzenie wystawy “Wyspiański” oraz spektakl teatralny “Szalone nożyczki”.

 

Zapraszamy na stronę www.konferencja.sbdim.pl,  gdzie można zobaczyć zdjęcia z Konferencji.

 


Serwis wykorzystuje pliki typu "Cookies". Dowiedz się więcej lub zamknij ten komunikat. Zamknij