2007 r.

10-11 luty 2007 r. - Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

Podczas lutowej edycji Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań ofertę swą przedstawiło 63 wystawców, z których zasadnicza część, bo ponad pięćdziesięciu, to firmy deweloperskie prowadzące inwestycje na terenie Krakowa i w gminach ościennych.
Analizując ofertę sprzedaży mieszkań, nasuwa się wniosek, że ceny metra kwadratowego wyraźnie zatrzymały się na poziomie cen z końca 2006 roku. Również należy zaznaczyć, że obok propozycji mieszkaniowej, coraz liczniej pojawia się propozycja sprzedaży domków wolnostojących lub w zabudowie szeregowej w pięknie zaaranżowanych kameralnych zespołach.
Informacjami na temat statystyk i pracy Magistratu w zakresie mieszkalnictwa podzielił się Zastępca Prezydenta Krakowa Dr Kazimierz Bujakowski, regularnie goszczący na giełdach. Stwierdził on, że w ubiegłym roku w stolicy Małopolski oddano łącznie 6613 mieszkań, co pozwala utrzymać Krakowowi drugą po Warszawie pozycję w rankingu miast, w których buduje się najwięcej mieszkań.
Niestety, barierą do jeszcze większego tempa wznoszenia nowych mieszkań jest wyjątkowo niski wskaźnik planów miejscowych, które pokrywają miasto. Na chwilę obecną wynosi on tylko 10,7% powierzchni ogólnej Krakowa.

Miłym akcentem lutowej giełdy było wręczenie przez Prezesa Stowarzyszenia Tytusa Misiaka dyplomu oraz nagrody finansowej w wysokości 5 tysięcy zł dla najlepszego studenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej ufundowanej właśnie przez SBDiM. Osobą tą okazała się studentka V roku Joanna Pilawska, która w okresie czterech lat studiów osiągnęła średnią 4,93 (w skali ocen od 2–5).

Patroni Honorowi


Patroni Medialni


Serwis wykorzystuje pliki typu "Cookies". Dowiedz się więcej lub zamknij ten komunikat. Zamknij