Działania opiniotwórcze

Jesteś tutaj: plNasza działalnośćDziałania opiniotwórcze

Pismo do Wiceprezydenta Jerzego Muzyka

W kwietniu 2021 r. Stowarzyszenie wystosowało do Pana Wiceprezydenta Jerzego Muzyka pismo prezentujące tezy do dalszej dyskusji, która została rozpoczęta podczas zdalnego spotkania w dniu 19 marca 2021 r., a dotyczyła usprawnienia obsługi inwestorów przez Wydziały UMK i Spółki Miejskie.

Projekt zarządzenia dla ZDMK

Na początku listopada br. został złożony do Pana Wiceprezydenta Andrzeja Kuliga projekt Zarządzenia do spraw warunków dla ZDMK, wypracowany przez nasze Stowarzyszenie przy współpracy z krakowskim oddziałem PZFD.

Stanowisko w sprawie charakterystyki energetycznej budynków

Stowarzyszenie przekazało do mediów wspólnie wypracowane stanowisko w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, w którym - w imieniu wszystkich podpisanych organizacji - apelujemy do Ministerstwa Rozwoju o swobodę projektową w zakresie sposobu osiągania współczynnika EP. Dodatkowo, przygotowaliśmy na tę okazję komunikat medialny, celem przybliżenie tej skomplikowanej materii opinii publicznej.

Pismo do Pana Wiceprezydenta Andrzeja Kuliga

Zarząd Stowarzyszenia przy współpracy z Panem Mirosławem Bryksym i Panią Mecenas Agnieszką Grabowską-Toś przekazał do Pana Wiceprezydenta Andrzeja Kuliga pismo będące odpowiedzią na propozycję projektów Zarządzeń ds. Umów i Warunków opracowanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Pismo w sprawie wznowienia odbiorów budynków w Krakowie

W trosce o firmy, które ze względu na epidemię koronawirusa mają wstrzymane odbiory budynków przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań wystosowało pismo do Pani Dyrektor PINB, Małgorzaty Boryczko z apelem o wznowienie odbiorów budynków w Krakowie. 

 

Wniosek do Pani Minister Rozwoju, Jadwigi Emilewicz

Zarząd Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań, z inicjatywy Pana Piotra Legerskiego, wystosował wniosek do Pani Minister Rozwoju, Jadwigi Emilewicz w sprawie przesunięcia terminu wejścia w życie przepisów dotyczących Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego. Pismo to znajduje się w załączeniu.

Serwis wykorzystuje pliki typu "Cookies". Dowiedz się więcej lub zamknij ten komunikat. Zamknij