Aktualności

Jesteś tutaj: plAktualności
Nowi Członkowie Wspierający SBDiM

Nowi Członkowie Wspierający SBDiM

2022-07-18

W dniu 14 lipca br. decyzją Zarządu SBDiM w poczet Członków Wspierających włączone zostały firmy: Arkon Widokowa Sp. z o.o. Sp. k., Baront Investments Sp. z o.o., Dom S.C. oraz Fracthon Sp. z o.o.

Walne Zebranie Członków SBDiM

Walne Zebranie Członków SBDiM

2022-06-10

W dniu 9 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Sprawozdawcze Walne Zebranie SBDiM, podczas którego Prezes Piotr Legerski podsumował ostatni rok pracy Zarządu oraz finanse za 2021 r., natomiast Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Lechosław Grochowicz omówił Sprawozdanie GKR. Zatwierdzono sprawozdania za 2021 rok: z działalności Zarządu Głównego, finansowe i Głównej Komisji Rewizyjnej oraz udzielono absolutorium władzom Stowarzyszenia. Zgodnie z programem obrad zatwierdzono zmiany w Statucie. Zostały również wręczone rekomendacje SBDiM dla nowych Członków.

Tego samego dnia podczas posiedzenia Zarządu Głównego SBDiM do grona Członków Wspierających Stowarzyszenia dołączyły firmy Aereco Wentylacje sp. z o.o., DM2 Investment Marcin Drabek oraz Firma Handlowa Max-Fliz Kurleto Sp. k.

 

Spotkanie klubowe SBDiM

Spotkanie klubowe SBDiM

2022-06-01

W dniu 31 maja br. 27 Członków Stowarzyszenia wzięło udział w spotkaniu klubowym zorganizowanym w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie. Po obejrzeniu zbiorów muzeum grupa miała możliwość wysłuchać przy kawie informacji konserwatorskich na temat obiektu przedstawionych przez firmę DES Henryk Dowgier, Anna Dowgier.

Warsztaty Dewelopera w Lyonie

Warsztaty Dewelopera w Lyonie

2022-05-24

W dniach 18-21 maja br. trzydziestoosobowa grupa ze Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań wzięła udział w warsztatach Dewelopera w Lyonie. Pierwszym mocnym punktem programu było obejrzenie futurystycznych rozwiązań dworca kolejowego zaprojektowanego przez Santiago Calatrave, a wchodzącego w skład kompleksu lotniska Saint Exupery obok Lyonu.

Przez trzy dni grupie towarzyszyli architekci z największego w mieście biura projektowego Sud Architectes, mającego swoje oddziały w siedmiu miastach świata, m.in. w Warszawie. Dzięki nim uczestnicy tego studyjnego wyjazdu mieli możliwość zapoznania się z dużymi rewitalizowanymi kwartałami miasta, takimi jak północna część półwyspu Presquille, wpisana na listę Unesco, dzielnica Vaise, biznesowa dzielnica Part-Dieu, Zac Des Girondins, czy dzielnica La Confluence. Największe wrażenie zrobiła ta ostatnia z ultranowoczesnymi obiektami architektonicznymi. Uczestnicy zwrócili też uwagę na śmiałe i harmonijne połączenia współczesnej architektury z historycznymi obiektami starej części miasta.

Dopełnieniem wizyty był ostatni dzień przeznaczony na turystyczne odkrywanie Lyonu z licznymi tajnymi przejściami o nazwie traboules, muralami i górującą nad miastem przepiękną bazyliką Notre Dame na wzgórzu Fourviere, z którego rozciąga się piękny widok na cały Lyon. 

 

Serwis wykorzystuje pliki typu "Cookies". Dowiedz się więcej lub zamknij ten komunikat. Zamknij