Działania opiniotwórcze

Jesteś tutaj: plNasza działalnośćDziałania opiniotwórcze

Raport MRN "Znaczenie deweloperów mieszkaniowych dla gospodarki Krakowa"

SBDiM zleciło Instytutowi Analiz Monitor Rynku Nieruchomości przygotowanie raportu dotyczącego wpływu deweloperskich inwestycji mieszkaniowych na rozwój Krakowa i wpływy do budżetu miasta w latach 2013-2018. Raport do pobrania poniżej.

Stanowisko w sprawie rewitalizacji dzielnicy Wesoła

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań wystosowało do Zastępcy Prezydenta Krakowa Jerzego Muzyka pismo dotyczące trybu rewitalizacji dzielnicy Wesoła.

Cykl debat "Stwórzmy Razem Dobre Miasto"

W trosce o harmonijny rozwój miasta Krakowa Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań zainicjowało cykl debat zamkniętych pt. "Stwórzmy Razem Dobre Miasto", w ramach których władze miasta, deweloperzy, architekci i społeczność Krakowa reprezentowana przez ruchy obywatelskie mieli możliwość szeroko dyskutować na najistotniejsze tematy związane m. in. z urbanistyką, komunikacją, infrastrukturą, zielenią, czy uciążliwym smogiem.

Pierwsze z tych spotkań odbyło się 18 stycznia 2018 r. w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Poruszone zostały tematy związane z planowaniem przestrzennym Krakowa, strategiami rozwoju miasta i potrzebą współpracy pomiędzy Zarządem Miasta, deweloperami i ruchami miejskimi.

Drugie spotkanie odbyło się 1 marca 2018 r. w siedzibie Radia Kraków i zostało poświęcone systemowi komunikacji miejskiej. Poruszone zostały m.in. tematy związane z planowaną linią metra, rozwojem sieci ścieżek rowerowych i sposobami na ograniczanie wjazdu samochodów do centrum miasta.

5 kwietnia 2018 r. w Pawilonie Wyspiańskiego miała miejsce trzecia debata. Spotkanie poświęcono tematowi zieleni miejskiej.
Uwagi SBDiM do projektu ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym

W związku z zaproszeniem Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań do konsultacji publicznych w temacie projektu ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym i przekazywaniu nieruchomości Skarbu Państwa na cele mieszkaniowe, przedstawiamy uwagi, które zostały przesłane do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

 

Uwagi SBDiM do projektu Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego

W odpowiedzi na zaproszenie Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań do konsultacji projektu Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego poniżej przedstawiamy uwagi do tego dokumentu.

Stanowisko Stowarzyszenia dotyczące projektu Narodowego Programu Mieszkaniowego

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań przyjęło zaproszenie do konsultacji projektu Narodowego Programu Mieszkaniowego i przesłało do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa swoje stanowisko.

Serwis wykorzystuje pliki typu "Cookies". Dowiedz się więcej lub zamknij ten komunikat. Zamknij