Działania opiniotwórcze

Jesteś tutaj: plNasza działalnośćDziałania opiniotwórcze

Projekt zarządzenia dla ZDMK

Na początku listopada br. został złożony do Pana Wiceprezydenta Andrzeja Kuliga projekt Zarządzenia do spraw warunków dla ZDMK, wypracowany przez nasze Stowarzyszenie przy współpracy z krakowskim oddziałem PZFD.

Stanowisko w sprawie charakterystyki energetycznej budynków

Stowarzyszenie przekazało do mediów wspólnie wypracowane stanowisko w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, w którym - w imieniu wszystkich podpisanych organizacji - apelujemy do Ministerstwa Rozwoju o swobodę projektową w zakresie sposobu osiągania współczynnika EP. Dodatkowo, przygotowaliśmy na tę okazję komunikat medialny, celem przybliżenie tej skomplikowanej materii opinii publicznej.

Pismo do Pana Wiceprezydenta Andrzeja Kuliga

Zarząd Stowarzyszenia przy współpracy z Panem Mirosławem Bryksym i Panią Mecenas Agnieszką Grabowską-Toś przekazał do Pana Wiceprezydenta Andrzeja Kuliga pismo będące odpowiedzią na propozycję projektów Zarządzeń ds. Umów i Warunków opracowanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Pismo w sprawie wznowienia odbiorów budynków w Krakowie

W trosce o firmy, które ze względu na epidemię koronawirusa mają wstrzymane odbiory budynków przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań wystosowało pismo do Pani Dyrektor PINB, Małgorzaty Boryczko z apelem o wznowienie odbiorów budynków w Krakowie. 

 

Wniosek do Pani Minister Rozwoju, Jadwigi Emilewicz

Zarząd Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań, z inicjatywy Pana Piotra Legerskiego, wystosował wniosek do Pani Minister Rozwoju, Jadwigi Emilewicz w sprawie przesunięcia terminu wejścia w życie przepisów dotyczących Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego. Pismo to znajduje się w załączeniu.

Raport MRN "Znaczenie deweloperów mieszkaniowych dla gospodarki Krakowa"

SBDiM zleciło Instytutowi Analiz Monitor Rynku Nieruchomości przygotowanie raportu dotyczącego wpływu deweloperskich inwestycji mieszkaniowych na rozwój Krakowa i wpływy do budżetu miasta w latach 2013-2018. Raport do pobrania poniżej.

Serwis wykorzystuje pliki typu "Cookies". Dowiedz się więcej lub zamknij ten komunikat. Zamknij