Aktualności

Jesteś tutaj: plAktualności
2020-03-09 - Warsztaty: praktyczne korzyści z zastosowania metodyki BIM

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań wspólnie z biurem projektowym Blok Architekci, Grupą 4BIM oraz firmą Xella mają przyjemność zaprosić Państwa (kadrę zarządzającą firm deweloperskich i wykonawczych, a także projektantów, administratorów oraz innych zainteresowanych) do udziału w warsztatach szkoleniowych „PRAKTYCZNE KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA METODYKI BIM”, które odbędą się w dniu 25 marca 2020 roku (środa) od godziny 14.30 – 16.30 w Sali Konferencyjnej Fronton Office Center przy ul. Kamiennej 21 w Krakowie.

 

 

W programie:

 

BIM - jakie to proste! Od przygotowania inwestycji do użytkowania obiektu – Grupa 4BIM

 

  • Wprowadzenie do BIM
  • Podobieństwa i różnice w postrzeganiu BIM przez inwestorów, generalnych wykonawców i projektantów
  • Normy BS i ISO jako podstawa do przygotowania inwestycji zgodnie z BIM
  • Wspólna platforma wymiany Danych (CDE) jako podstawowe narzędzie usprawniające komunikację

Prezentacja wyjaśniająca metodykę BIM w odniesieniu do polskiego rynku. Uczestnicy dowiedzą się o kierunku rozwoju BIM, podobieństwach i różnicach w rozumieniu i postrzeganiu BIM przez różne strony procesu inwestycyjno-budowlanego. Prezentacja zasygnalizuje uporządkowanie procesów BIM w normach BS i ISO oraz poruszy idee stworzenia wspólnej platformy wymiany danych (CDE)  jako narzędzia do usprawnienia komunikacji i wymiany informacji.

 

Zderzenie teorii z rzeczywistością - praktyczne przykłady – Blok Architekci

 

  • Optymalizacja kosztów inwestycji i zarządzania budynkiem – bilans kosztów i zysków w projektach BIM
  • Analiza zmian konstrukcyjnych w zaawansowanym projekcie
  • Weryfikacja doboru materiałów pod kątem kosztów
  • Minimalizacja odpadów

W ramach prezentacji przedstawione zostaną przykłady projektów z naciskiem na analizy efektywności budynków przy zastosowaniu metodyki BIM, a także będzie pokazana możliwość szybkiego oszacowania kosztów przy zmianach konstrukcyjnych. Uczestnicy dowiedzą się jak bardzo metodyka BIM wpływa na idealną kooperację projektantów, wykonawców, producentów, dostawców i w końcu zarządców.

 

Xella Cyfrowa Budowa - Optymalizacja budynku przy użyciu BIM

 

W ramach prezentacji przedstawione zostaną metody optymalizacji projektu przy zastosowaniu metodyki BIM z perspektywy producenta materiałów budowlanych. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób producent może wspierać wszystkie podmioty procesu budowlanego na poszczególnych etapach powstawania budynku. Przedstawione zostaną także konkretne korzyści płynące z wykorzystania BIM w całym procesie powstawaniu obiektu.

 

Sesja pytań – dyskusja

 

Na zakończenie zebrane zostaną sugestie dotyczące tematów kolejnych spotkań.

 

Uprzejmie prosimy o przygotowanie zagadnień i pytań do dyskusji podczas spotkania oraz o potwierdzanie uczestnictwa w tym wydarzeniu do dnia 23 marca br. w Biurze SBDiM.

 

E-mai: biuro@sbdim.pl, tel.: 12 630 17 57, 607 237 514, 607 437 747.

 

 

Serwis wykorzystuje pliki typu "Cookies". Dowiedz się więcej lub zamknij ten komunikat. Zamknij