Aktualności

Jesteś tutaj: Aktualności
126. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

126. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

2018.02.06

W dniach 3-4 lutego w Centrum Targowym Chemobudowa przy ulicy Klimeckiego 14 odbyła się 126. już edycja Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań, rozpoczynająca cykl sześciu edycji targowych zaplanowanych na ten rok przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań. Giełdę odwiedziła wyjątkowo liczna grupa klientów – tylko na bezpłatne wejściówki (dostępne na stronie wydarzenia: www.gielda.sbdim.pl) weszło aż 1167 osób, co potwierdza nieustające zainteresowanie zakupami mieszkań i domów w Krakowie.

Podczas sobotniej konferencji giełdowej zaprezentowane zostały zmiany w podatkach od 2018 roku oraz plany inwestycyjne i infrastrukturalne Miasta Kraków na najbliższy rok. Na zakończenie konferencji wyświetlono film, będący krótką relacją z pierwszej debaty z cyklu "Stwórzmy razem dobre miasto", na temat urbanistyki Krakowa, którą SBDiM przeprowadziło w dniu 18 stycznia br. z przedstawicielami władz Krakowa, samorządu lokalnego, deweloperów i architektów oraz ruchów miejskich (zapraszamy do obejrzenia filmu nakręconego podczas tego wydarzenia, a także przeczytania relacji w portalach Dominium.pl, Dzienniku Polskim, News Kraków oraz w lutowych wydaniach magazynów Małopolski Przegląd Nieruchomości i Krakowski Rybek Nieruchomości).

Z kolei podczas prelekcji dedykowanych klientom giełdy goście mieli możliwość wysłuchać wykładów prowadzonych przez analityków rynku mieszkaniowego oraz ekspertów finansowych – otrzymali zestaw porad dotyczących zakupu mieszkania, zapoznali się z istotnym dokumentem, jakim jest prospekt deweloperski, a także dowiedzieli się, co nowego czeka nas na rynku kredytów hipotecznych w 2018 roku.

Relację fotograficzną z wydarzenia oraz więcej informacji można zlaleźć na stronie wydarzenia oraz tutaj.

Kolejna Krakowska Giełda Domów i Mieszkań odbędzie się już 7-8 kwietnia br. Serdecznie zapraszamy!

Stwórzmy razem dobre miasto

Stwórzmy razem dobre miasto

2018.02.02

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu nakręconego podczas styczniowej debaty dotyczącej urbanistyki Krakowa  "Stwórzmy razem dobre miasto" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Budowniczych Domówi i Mieszkań: FILM

Debata dotycząca kształtowania przestrzeni miejskiej

Debata dotycząca kształtowania przestrzeni miejskiej

2018.01.22

W trosce o harmonijny rozwój miasta Krakowa Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań zainicjowało cykl debat zamkniętych, w ramach których władze miasta, deweloperzy, architekci i społeczność Krakowa reprezentowana przez ruchy obywatelskie będą mogli szeroko dyskutować na najistotniejsze tematy związane m. in. z urbanistyką, komunikacją, infrastrukturą, zielenią, czy uciążliwym smogiem. Pierwsze z tych spotkań odbyło się 18.01.2018 r. w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i dotyczyło kształtowania przestrzeni miejskiej Krakowa.
Urząd Miasta Krakowa reprezentowała zastępca prezydenta ds. rozwoju miasta Elżbieta Koterba, zaś Radę Miasta Krakowa – Przewodniczący Rady Bogusław Kośmider oraz Przewodniczący Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Grzegorz Stawowy. Ze strony Stowarzyszenia przy stole zasiedli prezes Marek Bolek, wiceprezesi Dorota Koźmińska i Mariusz Bryksy oraz Jarosław Knap – redaktor Małopolskiego Przeglądu Nieruchomości – który moderował przebieg debaty. Obecni byli również przedstawiciele samorządów lokalnych oraz ruchów obywatelskich.
Podczas dedykowanemu urbanistyce spotkania poruszone zostały tematy związane z planowaniem przestrzennym Krakowa, strategiami rozwoju miasta i potrzebą współpracy pomiędzy Zarządem Miasta, deweloperami i ruchami miejskimi. Planowane są kolejne spotkania, a już wkrótce pojawi się film relacjonujący przebieg debaty.


Zapraszamy również do lektury relacji zamieszczonej na portalach Dominium.plNews Kraków – oraz w poniedziałkowym wydaniu Dziennika Polskiego:


 

126. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

126. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

2018.01.19

Serdecznie zapraszamy Państwa na 126. Krakowską Giełdę Domów i Mieszkań, która odbędzie się w dniach 03-04 lutego 2018 r. w Centrum Targowym Chemobudowa przy ul. Klimeckiego 14 w Krakowie.

Szczegóły na stronie: www.gielda.sbdim.pl

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies". Identyfikują one Twoją przeglądarkę i usprawniają działanie strony. W ustawieniach przeglądarki można wybrać opcję odrzucania plików "cookies". Odrzucenie może spowodować, że nie wszystkie treści będą prawidłowo wyświetlane. Zamknij