Apartamenty Klimaty

Apartamenty Klimaty – taką nazwę nosi także spółka celowa, która zajęła się realizacją inwestycji przy ul. ks. Wojciecha Karabuły. Za tym wymagającym przedsięwzięciem kryją się działania dwóch inwestorów – znanego w Małopolsce przedsiębiorcy Edmunda Lesia, mającego w swoim dorobku budowę dużych zespołów mieszkaniowych, a także Marcina Osikowskiego, który w swojej karierze zawodowej ma rozdziały aktywności biznesowej poza granicami Polski. Firma stawia sobie za cel stosowanie nowatorskich rozwiązań technicznych. Apartamenty Klimaty nie są ich ostatnim słowem, Spółka planuje bowiem budowę kolejnych luksusowych zespołów apartamentowych, m.in. na Woli Justowskiej.


Zespół budynków mieszkalnych Apartamenty Klimaty przy ul. ks. Wojciecha Karabuły 12, 14, 16


Inwestycja wykorzystuje walory miejsca, przede wszystkim sąsiedztwo zielonych terenów o bardzo atrakcyjnej rzeźbie. Dzięki usytuowaniu na skraju zabudowy jednorodzinnej i zbocza górującego nad pobliskim lasem, jest enklawą spokoju. Kompleks tworzą trzy budynki, których charakterystyczną cechą są stopniowane elewacje, dające wrażenie lekkości oraz wyjątkowo duże przeszklenia. Apartamenty Klimaty są jednym z pierwszych w Polsce osiedli, które wykorzystują pompy ciepła do wyłącznego ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, co pozwala radykalnie zmniejszyć koszty eksploatacji. W budynkach o trzymetrowych wysokościach kondygnacji zastosowano system wentylacji mechanicznej powietrza z odzyskiem ciepła – czyli tzw. system rekuperacji. Zamiast klasycznych grzejników wykorzystano energooszczędne, sufitowe maty kapilarne, tworzące system promiennikowego ogrzewania i chłodzenia. Nawadnianie roślin na tarasach zapewnia system zbierania wody opadowej.Projekt: ID Biuro Projektów
Wykonawca: PBHT Edmund Leś

 

Wyróżniki:
32 apartamenty
3 podziemne hale garażowe
65 stanowisk parkingowych
3 szybkobieżne windy
6 wind prywatnych
6 zielonych ogrodów na dachach
 

Arkada Inwestycje

Firma Arkada Inwestycje jest obecna na krakowskim rynku deweloperskim od 13 lat. Dała się poznać z realizacji przemyślanych projektów mieszkaniowych w atrakcyjnych śródmiejskich lokalizacjach. Przeważają wśród nich pojedyncze obiekty mieszkalne lub niewielkie zespoły mieszkaniowe. Przykładem działania firmy Arkada Inwestycje mogą być takie obiekty jak budynek Piano przy ul. Ludwinowskiej, w którym siedzibę ma TVN, czy kameralna Willa przy Grottgera. Firma od lat stawia na jakość projektów łączących funkcjonalność, nowoczesne rozwiązania architektoniczne, estetykę i racjonalność ekonomiczną, zapewniając finalny produkt w rozsądnej cenie. Stara się też być dobrym partnerem dla nabywców mieszkań.


Budynek mieszkalno-usługowy Zabłocie Concept House przy ul. Ślusarskiej 6


Obiekt ten odróżnia się od pozostałych inwestycji Grupy Arkady skalą. Jest to duży budynek mieszkalno-usługowy wkomponowany w nową architekturę Zabłocia, uzupełniający powstałą w ostatnich latach zabudowę. Wizytówką tego obiektu jest zróżnicowana zarówno pod względem kolorystycznym, jak i materiałowym elewacja, tworząca efekt kilku kamienic. Od strony ulicy Zabłocie mamy część z dużymi loggiami i przeszkleniami. W głębi, już od ulicy Ślusarskiej, widać niewielkie balkony. Urozmaiceniem elewacji wykonanej z naturalnego kamienia są nietypowe wcięcia, które tworząc wyjątkową, przestrzenną formę, dają na niej dodatkowy efekt światłocienia. W budynku znajdują się lokale użytkowe - niewielki market i restauracja kuchni włoskiej, a na dachu dostępny dla mieszkańców zielony taras z letnim kinem.


Projekt: Blok Architekci
Wykonawca: Grimbud

 

Wyróżniki:
156 mieszkań
1 podziemny garaż
124 stanowisk parkingowe
2 sklepy spożywcze
1 kino letnie
1 zielony dach widokowy
 

1234567