BRYKSY

 

Grupa Bryksy dała się poznać na przestrzeni ponad 30 lat działalności jako firma, która z powodzeniem radzi sobie w  bardzo wymagających lokalizacjach. Niektóre z budowanych przez nią obiektów miały za sąsiedztwo historyczne kamienice. Budynkami takimi były - wyróżnione w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła - Apartamenty Nowy Świat przy ul. Cybulskiego (róg Garncarskiej) czy Apartamenty Sobieski Residence przy ul. Łobzowskiej. Zwycięstwo w konkursie w roku 2016 przyniosła grupie Bryksy budowa dużego, komfortowego kompleksu mieszkaniowego Małe Błonia przy ul. Przybyszewskiego. Były one również laureatem plebiscytu  ,,Mój Dom 2015” organizowanego przez ,,Dziennik Polski”.

Spółka Bryksy dała się poznać na przestrzeni ponad 30 lat działalności jako firma, która z powodzeniem radzi sobie w  bardzo wymagających lokalizacjach. Niektóre z budowanych przez nią obiektów miały za sąsiedztwo historyczne kamienice. Budynkami takimi były - wyróżnione w konkursie o tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła - Apartamenty Nowy Świat przy ul. Cybulskiego (róg Garncarskiej) czy Apartamenty Sobieski Residence przy ul. Łobzowskiej. Zwycięstwo w konkursie w roku 2016 przyniosła firmie Bryksy budowa dużego, komfortowego kompleksu mieszkaniowego Małe Błonia przy ul. Przybyszewskiego. Były one również laureatem plebiscytu  Mój Dom 2015 organizowanego przez Dziennik Polski.

 

Firma, należąca do najbardziej doświadczonych podmiotów deweloperskich na rynku krakowskim, ma w swym dorobku liczne osiedla oraz pojedyncze obiekty mieszkaniowe, które zostały zbudowane między innymi w rejonie os. Ruczaj, Woli Duchackiej, a także Nowej Huty. Najnowszą inwestycją firmy Bryksy jest duży zespół mieszkalno-usługowy Lipska 4-6-8 oraz kompleks apartamentowy Steam Park przy ul. Rakowickiej.

 

Budynek mieszkalno-usługowy Graffit House przy ul. Rogozińskiego 6

 

Graffit House stanowi świadectwo rosnącej jakości inwestycji realizowanych przez tego inwestora. W środowisku deweloperskim budowa tego obiektu uważana była za przedsięwzięcie wymagające sporej odwagi (działką interesowało się wielu inwestorów). Przez dekady w tym właśnie miejscu znajdował się znany budynek pływalni krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, który - jak wszystkie budowle wzniesione w latach siedemdziesiątych - nie nadawał się do przebudowy i musiał zostać rozebrany. Do obrysu jego bryły nawiązuje dziś część parterowa Graffit House z lokalami użytkowymi. Znajduje się tu recepcja prowadząca do biur, których znaczącą część powierzchni zajmuje firma wynajmująca niewielkie powierzchnie sektorowi tzw. smart biznesu.

 

Mieszkania i apartamenty - jest ich w sumie 77 - zajmują wyższe kondygnacje (od trzeciej) w tym liczącym sobie 11 pięter budynku. Część biurowa ma własną recepcję. Budynek ma między innymi rozległy podziemny parking i nowoczesne cichobieżne windy. Uwagę zwraca również jakość wykończenia przestrzeni wspólnych. W części mieszkalnej zamontowane zostały drzwi wejściowe antywłamaniowe klasy C i dwukolorowe okna. Od środka mają one barwę białą, od zewnątrz - antracytową. Kontrast biały-szary, tak charakterystyczny dla elewacji budynku, pojawia się również w jego wnętrzach.

Firma, należąca do najbardziej doświadczonych podmiotów deweloperskich na rynku krakowskim, ma w swym dorobku liczne osiedla oraz pojedyncze obiekty mieszkaniowe, które zostały zbudowane między innymi w rejonie os. Ruczaj, Woli Duchackiej, a także Nowej Huty. Najnowszą inwestycją Grupy Bryksy jest duży zespół mieszkalno-usługowy Lipska 4-6-8 oraz kompleks apartamentowy Steam Park przy ul. Rakowickiej.

 

Budynek mieszkalno-usługowy Graffit House przy ul. Rogozińskiego 6

 

Grafit House stanowi świadectwo rosnącej jakości inwestycji realizowanych przez tego inwestora. W środowisku deweloperskim budowa tego obiektu uważana była za przedsięwzięcie wymagające sporej odwagi (działką interesowało się wielu inwestorów). Przez dekady w tym właśnie miejscu znajdował się znany budynek pływalni krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, który - jak wszystkie budowle wzniesione w latach siedemdziesiątych - nie nadawał się do przebudowy i musiał zostać rozebrany. Do obrysu jego bryły nawiązuje dziś część parterowa Grafit House’u z lokalami użytkowymi. Znajduje się tu recepcja prowadząca do biur, których znaczącą część powierzchni zajmuje firma wynajmująca niewielkie powierzchnie sektorowi tzw. smart biznesu.

 

Mieszkania i apartamenty - jest ich w sumie 77 - zajmują wyższe kondygnacje (od trzeciej) w tym liczącym sobie 11 pięter budynku. Część biurowa ma własną recepcję. Budynek ma między innymi rozległy podziemny parking, nowoczesne cichobieżne windy. Uwagę zwraca również jakość wykończenia przestrzeni wspólnych. W części mieszkalnej zamontowane zostały drzwi wejściowe antywłamaniowe klasy C i dwukolorowe okna. Od środka mają one barwę białą, od zewnątrz - antracytową. Kontrast ,,biały-szary”, tak charakterystyczny dla elewacji budynku, pojawia się również w jego wnętrzach.

 

BUDOPOL

 

Jeśli wziąć pod uwagę, że nabywcy kierują się przy zakupie mieszkań zaufaniem do firmy deweloperskiej, które budowane jest na podstawie jej dorobku, to Budopol ma pozycję wyjątkową, gdyż działa na rynku już od marca 1945 roku. Nie ma też przesady w stwierdzeniu, że przedsiębiorstwo to budowało Kraków. W swym dorobku ma nie tylko osiedla mieszkaniowe – Rydla, Wieczysta, ale również szkoły, szpitale i obiekty przemysłowe. Było aktywne zarówno na terenie Polski, ale także Niemiec, Czech, a nawet Konga, zaś  Ministerstwo Budownictwa Ukrainy nagrodziło firmę za hotel Inturist.

Do najważniejszych obiektów zrealizowanych przez Budopol w przeszłości należą: krakowski hotel Forum, Instytut Pediatrii AM w Prokocimiu, Ośrodek Polonijny w Przegorzałach, Telewizyjna Wytwórnia Filmowa, hala AWF, Dom Turysty (dzisiaj hotel Wyspiański), kino Kijów, hotel Cracovia, Jubilat oraz Szpital Rydygiera w Nowej Hucie. Firma ta od lat z powodzeniem prowadzi działalność deweloperską. Najnowszym obiektem jest budynek wielorodzinny przy ul. Hoffmanowej (rejon Łagiewnik). Budopol w swym dorobku ma wiele prestiżowych nagród, wśród nich Gazelę Biznesu (2002), Gepardy Biznesu (2006, 2009), a także tytuł Budowlanej Marki Roku, który otrzymał w roku 2015.

 

Budynek wielorodzinny przy ul. Ostatniej 1

 

Obiekt ma bardzo dobrą lokalizację. Ulica Ostatnia położona jest w niewielkiej odległości od głównych arterii komunikacyjnych Krakowa – ulic Mogilskiej i Janusza Meissnera. Do centrum miasta i Krakowskiego Centrum Komunikacyjnego można dotrzeć stąd w kilkanaście minut. Budynek jest jedną z większych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie przez Budopol. Znajduje się w nim 168 bardzo dobrze zaprojektowanych, z punktu widzenia użytkownika mieszkań o powierzchni od 28 do 72 mkw. Jest to obiekt wysoki, 10-kondygnacyjny, zlokalizowany w sąsiedztwie podobnych budynków wzniesionych wcześniej przez tę samą firmę.

 

Na podkreślenie zasługuje duża liczba miejsc postojowych, które znajdują się na parkingu przylegającym do budynku od strony północno-zachodniej, a także w podziemnym garażu. W sumie mieszkańcy mają ich do dyspozycji 201. Dodatkowym atutem są komórki lokatorskie i solidne wykonanie. W mieszkaniach, które są jasne i wysokie (260 – 268 cm), zamontowano stolarkę okienną i drzwiową bardzo dobrej jakości. Części wspólne są przestronne i wykończone przy użyciu trwałych materiałów. W części parterowej znajdują się lokale użytkowe – między innymi sklep spożywczy znanej sieci handlowej. Na działce, która sąsiaduje z budynkiem, wygospodarowano miejsce na niewielki plac zabaw dla dzieci.

 

 

123456