ALPHA DEVELOPMENT Sp. z o.o.

Alpha Krakow Development sp. z o.o. została założona w roku 2005. Jej większościowymi udziałowcami są dwie firmy: Constructinvest SI oraz Alpha Grissin Infotech. Constructinvest SI jest spółką powstałą w wyniku współpracy silnych grup handlowych skupiających poważnych przedsiębiorców w Grecji, na Cyprze i dużej części Bałkanów, koncentruje się głównie na budowie obiektów przemysłowych, komercyjnych oraz mieszkaniowych. Spółka realizuje projekty typu „design and build”. AGI jest z kolei grecką firmą notowaną na Ateńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W roku 2012 zakończyła realizację pięciu projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii o łącznej wartości inwestycji 80 mln euro. AGI ma za sobą również realizację budynków mieszkalnych w Atenach oraz w rejonie Marousi i Kifisia. Współpracę AGI oraz Constructinwest SI w Polsce zapoczątkowało nabycie terenu o pow. 25 tys. m kw. na Zabłociu, w pobliżu historycznego centrum Krakowa. Alpha Development, która zrealizowała na nim zespół apartamentowy „Garden Residence”, zainteresowana jest budową dalszych obiektów mieszkalnych w Krakowie i w Polsce. Dysponuje m.in. atrakcyjnymi terenami budowlanymi w rejonie Mogilan.

Realizacja zespołu mieszkaniowo–usługowego „Garden Residence”, który tworzy 451 mieszkań i apartamentów, trwała ok. 2 lata. Z racji bliskości Wisły konieczne okazało się zastosowanie zaawansowanych rozwiązań budowlanych, a dwupoziomowy parking podziemny wymagał zejścia 8,5 m pod powierzchnię gruntu. W obiekcie znajduje się centrum fitness (o pow. 2500 m kw.) z dużym basenem oraz lokale użytkowe na parterze. Najmniejsze mieszkania mają pow. 27 m kw., największe – ok. 140–150 m kw. (penthouse’y – 154 m kw.). Wyróżnikiem inwestycji jest ogromne zielone patio, zaprojektowane przez architektów krajobrazu.
 

Inwestycja zgłoszona do Konkursu:
- zespół mieszkaniowo–usługowy „Garden Residence" przy ulicy Przemysłowej 4 w Krakowie.
 

 

ATAL SA

Atal SA, założony przez biznesmena Zbigniewa Juroszka, jest firmą deweloperską o blisko 20-letnim doświadczeniu na polskim rynku. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych. Swoje inwestycje realizuje w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Łodzi oraz we Wrocławiu. W roku 2011 Atal sprzedał rekordową ilość mieszkań i domów – 517 (o 25 proc. więcej niż w 2010 r.). Do tej pory nabywców znalazło ponad 2400 lokali o pow. 150 tys. m kw. w ponad 200 inwestycjach. Strategia rozwoju zakłada umacnianie pozycji firmy na rynkach, na których już jest obecna. Pierwszymi inwestycjami Atalu były obiekty magazynowe, służące do realizacji potrzeb własnych i pod wynajem, oraz „Osiedle Błękitne” we Wrocławiu. W kolejnych latach powstawały następne duże i nowoczesne kompleksy mieszkaniowe. Jednym z nich było osiedle przy ul. Kolistej w Katowicach, później osiedle „Cichy Zaułek” (ul. Chrzanowskiego) i „Osiedle Morelowe” (ul. Trawowa) we Wrocławiu. Obecnie realizowane inwestycje to kompleksy mieszkaniowe „Ligota Park” w Katowicach, „Nowe Polesie” w Łodzi, „Osiedle Mieszczańskie” we Wrocławiu i „Bronowice Residence” w Krakowie. „Bronowice Apartamenty II ” zostały zrealizowane przy ul. Radzikowskiego, na terenie Krowodrzy. Głównym atutem tej lokalizacji jest bliskość jednej z największych arterii komunikacyjnych Krakowa – ul. Josepha Conrada oraz znajdujących się przy niej sklepów wielkopowierzchniowych. W drugim etapie budowy osiedla zbudowano dwa obiekty ze 102 mieszkaniami o pow. od 29 do 120 m kw., wykorzystując do ich realizacji materiały wysokiej jakości. Pod budynkami znajdują się komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe w garażach podziemnych. Klatki oraz windy przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teren wokół budynków został zagospodarowany - powstały scieżki spacerowe, place zabaw, zaaranżowano zieleń.

 

Inwestycja zgłoszona do Konkursu:
- budynki mieszkalne wielorodzinne „Apartamenty Bronowice" przy ulicy Radzikowskiego 106 w Krakowie.
 

123456789