Avalon Development S.A.
Avalon Development SA została powołana do życia w 2006 r., a jej głównym udziałowcem była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. St. Staszica. Pierwszym projektem nowo założonej spółki była inwestycja przy ul. Zakrzowieckiej w Pychowicach. W jej ramach powstały 73 mieszkania w budynkach wielorodzinnych oraz 8 apartamentów w domkach. Następne inwestycje to zespół domów jednorodzinnych przy ul. Na Leszczu oraz nowe osiedle na Wzgórzu Skalica. Ideą Firmy jest budowanie mieszkań i domów o wysokim standardzie wykonania. Avalon skupia się na tworzeniu kameralnych osiedli, starannie zaprojektowanych i harmonizujących z otoczeniem. Realizowane przez Firmę inwestycje powstają w doskonałych lokalizacjach, pozwalających mieszkańcom znaleźć wypoczynek po pracy.
Zgłoszona do Konkursu inwestycja to „Osiedle Zakrzowiecka”. Kameralne osiedle mieszkaniowe składa się z trzech 3-kondygnacyjnych budynków oraz dwóch domów przeznaczonych dla czterech rodzin. Zaprojektowane przez Biuro Rozwoju Krakowa budynki charakteryzuje ciekawa forma architektoniczna, funkcjonalne wnętrza, elegancka kolorystyka. Do realizacji inwestycji Firma wykorzystała wysokiej jakości materiały i nowoczesne technologie wykonania, gwarantujące mieszkańcom komfort użytkowania. Na terenie znajduje się plac zabaw, a cały teren jest ogrodzony i wyposażony w 3 automatyczne bramy wjazdowe.

Inwestycja zgłoszona do Konkursu:
- osiedle mieszkaniowe „Zakrzowiecka” przy ulicy Zakrzowieckiej w Krakowie.
Awim Development Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

Firma działa na krakowskim rynku mieszkaniowym od 1998 r. i wywodzi się z programu wspierania budownictwa mieszkaniowego realizowanego przez fundację CHF (Cooperative Housing Foundation). Program ten realizowany był w latach 90. w całym kraju w ramach pomocy rządu amerykańskiego dla Polski. W sumie w latach 2000–2006 firma oddała do użytku 56 domów i 515 mieszkań. Od 2006 r. – już jako firma deweloperska – AWIM wybudował 7 budynków wielorodzinnych - 508 mieszkań. Spółka celowa AWIM Kraków wybudowała osiedle „Ukryte Pragnienia” (336 mieszkań w 5 budynkach). Kolejne 38 mieszkań w ostatnim budynku, który powstaje na tym osiedlu, jest w budowie. Tym, co wyróżnia firmę AWIM, to dobre lokalizacje inwestycji, przemyślane rozwiązania projektowe, stosowanie innowacyjnych technologii i wysoka jakość wykończenia.
Do konkursu firma zgłosiła budynki mieszkalne „Osiedle Eldorado” przy al. Jana Pawła II.
W I etapie w dwóch 3-piętrowych budynkach powstało 176 mieszkań o pow. 31–122 m2, w II – w trzech 5-piętrowych powstanie w sumie 90 mieszkań o pow. 34–84 m2. Wszystkie mieszkania mają balkony, loggie i zielone tarasy, a największe mieszkania na najwyższych kondygnacjach ogromne tarasy. Osiedle jest ogrodzone i monitorowane, eleganckie, przestronne klatki schodowe są przeszklone i wykończone w wysokim standardzie, każda klatka ma osobną windę. Na starannie zagospodarowanym terenie osiedla znajdują się m.in.: place zabaw dla dzieci, mała architektura, ciągi spacerowe, starannie zaprojektowana zieleń z systemem nawadniającym.

 

Inwestycja zgłoszona do Konkursu:
- budynki mieszkalne „Osiedle Eldorado” przy al. Jana Pawła w Krakowie.

1234567891011