Convector Development

Firma założona została w 1998 roku, wybudowała do tej pory sześć budynków ze mieszkaniami, a także obiekt biurowy o pow. 1350 m kw.  w rejonie ulic Tuchowskiej i Kordiana, a obecnie finalizuje  duże osiedle domów jednorodzinnych przy ul. Zarosie. Firma przygotowuje się do realizacji dużego wielorodzinnego obiektu o charakterze apartamentowym, który powstanie przy ul. Zachodniej w os. Ruczaj-Zaborze.


Budynek wielorodzinny przy ulicy Łużyckiej
W nominowanym do nagrody budynku przy ul. Łużyckiej znajdują się 44 mieszkania. Inwestorowi, który zlecił opracowanie projektu, znanemu biuru projektowemu B2 Studio, zależało na architekturze podkreślającej prestiż obiektu, stąd pojawiły się w mej m.in. ciekawe elementy wykonane ze stali nierdzewnej, zadbano o atrakcyjny wygląd tzw. części wspólnych (nawet śmietnika).  Wykonany w technologii tradycyjnej budynek posiada m.in. wygodne podjazdy dla osób niepełnosprawnych, podziemny garaż  i jest ogrodzony. Mieszkańcy otrzymali obiekt, w którym znajdują się m.in. drzwi antywłamaniowe, drewniana stolarka okienna, ceramiczne posadzki na balkonach i tarasach, a także komórki lokatorskie.

Dom-Bud

Budynki realizowane przez Dom-Bud (firma do tej pory ponad 1400 mieszkań i ma na swym koncie  m.in.  nagrodę SARP oraz tytuł „Mistera Krakowa 2002”)  wykonywane są  w technologii tradycyjnej. Przy ulicy Radzikowskiego powstaje duży, ładnie zagospodarowany zespół, który tworzyć będzie w przyszłości aż 5 budynków z  397 mieszkaniami.


Budynek wielorodzinny  przy ul. Radzikowskiego
Obiekt przy ul. Radzikowskiego 65 w którym znajduje się 135 mieszkań, został zbudowany przez firmę Dom-Bud założoną W roku 1991 przez Marka Szaflarskiego i Andrzeja Chlebowskiego. Usytuowany w atrakcyjnym rejonie miasta należy do największych zgłoszonych obiektów mieszkalnych. Obiekt tworzy w istocie zamknięty kwartał, wewnątrz którego znajduje się rozległa przestrzeń  z dróżkami spacerowymi i starannie utrzymanym zieleńcem

12345